FAST NEWS!


Neděle - 4.8.2013| INYPB - 26. díl | INYPB - 27. díl

Dva jedlíci

2. prosince 2012 v 18:50 | Zev

Title: Dva jedlíci
By: Malíček
Part: jednodílnáTak a je to tady zase. Oběd. Je pondělí a já se hrnu do zeleně vymalované školní jídelny, ve které vaří ty nejlepší špagety na celé planetě. A hádejte, co dneska máme? Právě ony vyhlášené špagety! Už jsem se nemohla dočkat a tak jsem s davem dalších dychtivých žáků vletěla do jídelny. Řada byla opravdu dlouhá a já jsem byla skoro až na konci.
"Uch už zas," povzdychla jsem si nahlas. V tom jsem uslyšela hlas mého kamaráda Nialla (ano je to TEN Niall Horan z té slavné britské skupiny One Direction!).
"Mariko? To už jsi zase až tam vzadu?" křičel na mě přes celou řadu a při tom dusil smích. Přešla jsem to a jenom na něj vyplázla jazyk. Když jsem konečně dostala svůj příděl, popadla jsem světle žlutý tác a šla jsem si sednout k Niallovi, který mi samozřejmě jako vždy držel místo.
"Závod?" řekl, když jsem se usadila.
"No, jak myslíš, ale stejnak zase prohraješ," řekla jsem a ušklíbla se na něj.
"Tři, dva, jedna."
Jen co to dořekl, jsme se oba začali ládovat tou dobrotou.
"Fajn, vyhrál jsi! Přiznávám. Ale stejnak to byla jenom náhoda."
To už jsme se oba naplno smáli a odnášeli tác. Takhle to trvalo asi měsíc. Vždycky jsem se těšila na společný oběd. Při hodinách jsem nevnímala. Myslela jsem pouze na jediné. Niall. Ta slova jako by se mi vryla do mé mysli a nešla vymazat. Zážitky, které jsme spolu každým dnem prožívali. Vůbec jsem to nechápala. Vždyť jsme tak dobří kamarádi už od školky. Jak se to jenom mohlo stát? Přemýšlela jsem nad tím ve dne v noci. Přemýšlela jsem nad tím, jak jsem se zamilovala. Ale jedno jsem věděla jistě! Nechci zničit vztah, který mezi sebou máme a toho docílím jedině tak, že mu neřeknu o tom, co k němu cítím. Rozhodla jsem jeden večer, když jsem ležela v posteli a chystala se jít spát. Dny i týdny ubíhaly a já byla čím dál tím víc nešťastná. Ještě jsem mu to neřekla a ani se k tomu nechystám. Jednou, když jsme s Niallem zase seděli u oběda, zeptal se mě, jestli bych k němu dneska nechtěla přijít.
"Film, popcorn, no?" přesvědčoval mě a přitom na mě dělal ty jeho psí oči. Ááá! Nedokázala jsem odolat a tak jsem mu na to kývla. "Tak v sedm u mě," řekl a každý jsme šli svou cestou.
Domů jsem přišla v půl čtvrté. Nemohla jsem si pomoct, ale pořád jsem musela myslet na to, jak to dneska zvládnu. A co když něco poznal? Připadalo mi, jako by mi měla bouchnout hlava. Za účelem nemyslet na dnešní večer jsem si vlezla do vany plné pěny. Byla jsem tam asi hodinku. Po koupeli jsem přemýšlela nad líčením. Nikdy jsem nechodila moc namalovaná a tak jsem se rozhodla, že dneska tomu nebude jinak. Na rty jsem tedy použila pouze bezbarvý balzám a na řasy nanesla trochu klasické černé řasenky. Oblékla jsem si mé oblíbené černé slimky, které dokonale podtrhovaly mou štíhlou postavu a bledě modrou džínovou košili, která mi sahala asi do půlky stehen. Byla jsem se sebou spokojená. Své dlouhé hnědé vlnité vlasy jsem nechala rozpuštěné. Do uší jsem si dala náušnice ve tvaru notiček a na ruku nasadila stříbrný náramek, který jsem dostala od Nialla. Bylo 6:20 a já musela pomalu jít, abych nepřišla pozdě. Na nohy jsem si nazula tmavě modré conversky a vyrazila jsem. Na Niallovy dveře jsem zaklepala přesně v 7 hodin. Otevřel mi a já jenom vyvalila oči.
"Ahoj," řekl a já myslela, že si kecnu na zadek. Ó bože, tak strašně mu to slušelo. Rychle jsem se vzpamatovala a vešla dovnitř.
"Ahoj," odpověděla jsem s úsměvem. Měl obrovský dům a měli jsme ho sami pro sebe. Zavedl mě k němu do pokoje a já si sedla na jeho velikánskou postel.
"Tak co si pustíme? Třeba nějakej horor? Co takhle Rec nebo Simon říká?" upřel na mě svůj pronikavý pohled.
"Ty víš, že se budu bát, co takhle nějakou komedii?" navrhla jsem. Ale to už Niall strkal DVD s filmem Rec do přehrávače. No, super, pomyslela jsem si. Já jsem vám ještě neříkala, jak nerada koukám na horory? No, vlastně jsem viděla za celý svůj život jenom jeden a ten už ani nevím, jak se jmenoval. Niall stiskl tlačítko play a hupsnul ke mně na postel. Já už jsem se mezitím stačila natáhnout a on si tak vlezl ke mně. Opřela jsem se o něj a on mě objal. Neuběhla ještě ani půlka filmu a já si už zakrývala oči rukama. Párkrát jsem dokonce vykřikla nahlas, ale jinak jsem se to snažila dusit v sobě. No, moc mi to nešlo, přiznávám.
"Vzdávám to," řekla jsem po další nechutné scéně.
"Ale no tak, vždyť už to za chvilku končí," opáčil Niall.
"Tak já klidně můžu jít a ty si to tady dokoukej," řekla jsem a už se zvedala. Byla jsem u dveří, když v tom mě chytily okolo pasu dvě velké silné hřejivé ruce.
"Nechoď ještě," pošeptal mi Niall do ucha. S motýlky v břiše jsem se na něj otočila a bezmyšlenkovitě udělala věc, po které jsem už tak dlouho toužila. Políbila jsem ho!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zev Zev | Web | 2. prosince 2012 v 18:54 | Reagovat

Takže, tvoje povídka se mi velmi líbí.
Strašně dobře se to četlo a chybičku jsem našla snad jenom jednu a to byl určitě jen překlep. Opravdu jsem ráda, že jsem ji tady mohla zveřejnit.
A to neříkám proto, že je to první povídka, která mi přišla na e-mail, ale proto, že máš talent a jednou z tebe něco bude :)

2 Mum's Mum's | 2. prosince 2012 v 20:16 | Reagovat

Odpovídám na tvůj dotaz u mé povídky. :) Proč je tak krátká? No protože mám dost dlouhé kapitoli, tak jsem to chtěla zkrátit. ;) Ale budu tedy přidávat delší. :)

3 Lucy Lucy | Web | 2. prosince 2012 v 21:14 | Reagovat

Nádherné ♥

4 AnnJay AnnJay | Web | 5. prosince 2012 v 19:45 | Reagovat

pěkné:)

5 Carlos Carlos | Web | 9. prosince 2012 v 16:41 | Reagovat

je to kráné.. Malíček píše pěkné povídky.. (:
PS: Zev.. prosím.. přidej další díl k i'am not your personal bitch !! :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama