FAST NEWS!


Neděle - 4.8.2013| INYPB - 26. díl | INYPB - 27. díl

The Vow - prolog

4. listopadu 2012 v 23:10 | Zev |  The Vow (VA)

Title: The Vow
By: Lady Ench
Part: prolog
Vždy jsem byla odlišná od těch ostatních dhampýrů, kteří se učí bojovat, aby byli dobrými strážci. Mně nestačilo být dobrou - já musela být nejlepší. A proč? Očekávalo se to ode mě. Vždyť už její rodiče chtěli, abych byla strážkyní jejich jediné dcery, protože jsem měla obrovské předpoklady. Lissa tedy královna Vasilisa Sabina Rhea Dragomir je má nejlepší přítelkyně a díky ní jsem stínem políbená strážkyně. Ona byla jediný objekt mého veškerého zájmu, ale za poslední dva roky přibyl i jeden dhampýr - Dimitrij Belikov. Jediný koho budu milovat a on bude milovat mě.
Kdysi láska mezi dhampýry byla neslýchaná, ale když máte za kamarádku královnu morojského světa, tak jde všechno hladce. Veškeré vztahy byly tolerovány a nejen to. Někteří morojové chtěli bojovat po boku svých strážců, takže se na akademiích otvírali nové třídy. Lissa věděla, čím si získat mnoho morojů na svou stranu, ale mě potěšila jedním ustanovením nejvíce. Ženy dhampýrky mohli normálně pracovat v jakémkoliv zaměstnání a starat se o své děti a přitom nebyli označovány za krvavé děvky. Ne že bych se chtěla vzdát titulu hlavní strážkyně královny, ale Dimitrij měl úžasnou rodinu. Kvůli ní jsem za to vděčná a Lissa to ví. Protože ona ví o mně všechno.
A kdo jsem já? Mé jméno je Rosemarie Hathaway a jak už jsem se zmínila - jsem hlavní strážkyně královny a jsem stínem políbená. Na krku sice nemám desítky molnijských značek, ale mám tam tetování, které označuje to, že jsem složila slib strážkyně a dokonce jsem odmaturovala s nejvyšším skórem ve třídě. Mám tam i značku, která označuje, že jsem se zúčastnila bitvy se strigoji, když napadli naši akademii. Tenkrát to byla má noční můra, protože na záchranné akci jsem ztratila svého Dimitrije, protože se stal strigojem. Naštěstí existoval způsob, jak ho proměnit zpátky na dhampýra… A posledních pět značek jsou už molnijské za zabití strigojů. Samozřejmě jsem jich zabila více, ale to bylo tak trochu načerno, když jsem byla na Sibiři, kde jsem hledala Dimitrije, abych ho osvobodila.
Můj život nebyl nikdy lehký, proto jsem doufala, že u dvora a na akademii sv. Vladimíra, kde se otevřela i vysoká, naleznu konečně klid. Ale vždy přijde něco, co zkazí nebo zpříjemní plány, proto si vyslechněte můj příběh za štěstím…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama